Rewolucja w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Książę Harry i jego żona księżna Meghan oświadczyli, że zamierzają sami zarabiać na swoje utrzymanie. Informację przekazali na swoim koncie na Instagramie.

Książę i księżna Sussex oświadczyli, że po wielu miesiącach dyskusji zamierzają zrezygnować z bycia jednymi z czołowych przedstawicieli rodziny królewskiej. Harry i Meghan chcą pracować - by być niezależnymi finansowo.

Równocześnie książęca para zapewnia, że będzie całkowicie popierać królową Elżbietę II.

Harry i Meghan zapewniają, że czują się na siłach podjąć nowe wyzwanie. Twierdzą, iż będą dzielić swój czas między Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Dzięki temu - jak podkreślają - będą w stanie wychowywać syna w poszanowaniu dla tradycji rodziny królewskiej. Z drugiej strony - jak piszą - dzięki temu będą mogli rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Zapowiadają też założenie nowej organizacji charytatywnej. 


Rozumiemy ich pragnienie, ale to skomplikowane kwestie i na uzgodnienie ich potrzeba będzie czasu. Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie - czytamy natomiast w odpowiedzi Pałacu Buckingham.

Nie wiadomo w tej chwili, w jaki sposób Meghan i Harry chcą osiągnąć niezależność finansową. W ubiegłym roku pojawiły się jednak informacje m.in. o tym, że Harry wyprodukuje film dokumentalny o zdrowiu psychicznym we współpracy z Oprah Winfrey.

Po ślubie relacje Harry'ego i Williama pogorszyły się

Harry i Meghan wzięli ślub w maju 2018 roku w Londynie. Rok później urodził się ich syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

35-letni Harry jest obecnie szósty w kolejce do brytyjskiego tronu. Od pewnego czasu w mediach pojawiały się jednak spekulacje, że książę i jego 38-letnia żona chcą zrezygnować z udziału w życiu publicznym. Małżeństwo m.in. nie spędziło ostatnich świąt Bożego Narodzenia z rodziną królewską - było w tym czasie na 6-tygodniowych wakacjach w Kanadzie.

Media donosiły również, że po ślubie Harry’ego z Meghan bardzo ochłodziły się z kontakty księcia z jego bratem, księciem Williamem. 

Sam Harry przyznał kilka miesięcy temu w wywiadzie: Znajdujemy się teraz w różnych miejscach, ale on zawsze może na mnie liczyć - tak jak i ja mogę liczyć na niego.

Rozwiedziona amerykańska aktorka - czyli nietypowa księżna

Książę Harry i Meghan Markle poznali się w lipcu 2016 roku przez wspólnych znajomych. Kilka miesięcy później Windsor publicznie poinformował o łączącej ich relacji.

Przed ślubem z Harrym Meghan była aktorką, znaną głównie z roli w serialu "W garniturach".

Zanim poznała księcia, miała na koncie nieudane małżeństwo: rozwiodła się w 2013 roku.

Meghan kontra dziennikarze

W 2016 roku, zanim Harry i Meghan wzięli ślub, książę wydał oświadczenie krytykujące media za ingerowanie w prywatne życie swojej narzeczonej. Harry pisał wprost o fali napastowania.

W październiku ubiegłego roku Meghan wytoczyła proces magazynowi "Mail on Sunday". Gazeta opublikowała bowiem jej prywatne listy. Harry nazwał to nękaniem i porównywał do prześladowania jego matki, księżnej Diany, przez paparazzi. 

Książęca para była też krytykowana przez prasę za używanie prywatnych odrzutowców podczas promocji działań na rzecz środowiska oraz za wydanie 3 mln dolarów na remont domu.