Arnold Schwarzenegger zademonstrował prezydentowi Rosji serię ćwiczeń na przyrządach w sali treningowej. O tym zdarzeniu podczas wizyty gubernatora Kalifornii, który przyjechał do Moskwy wraz z grupą czołowych biznesmenów branży informatycznej z Doliny Krzemowej, powiadomił sam Dmitrij Miedwiediew na Twitterze.

Rozmawialiśmy nie tylko o inwestycjach, lecz i o sporcie - napisał prezydent Rosji Do wpisu dołączone zostało zdjęcie Miedwiediewa i Schwarzeneggera w sali treningowej. Schwarzenegger w koszuli i krawacie demonstruje tak samo ubranemu Miedwiediewowi ćwiczenie na przyrządzie gimnastycznym. Obaj się uśmiechają. Miedwiediew napisał, że każdy dzień zaczyna w sali gimnastycznej.

Schwarzenegger robił w poniedziałek zakupy w sklepie z odzieżą sportową w znanym centrum handlowym GUM na Placu Czerwonym. Jego pobyt tam nie pozostał niezauważony. Fani powitali oklaskami byłego aktora, który wcielił się w rolę moskiewskiego milicjanta w filmie "Czerwona Gorączka" z 1988 r. Film ten był kręcony m.in. na Placu Czerwonym.