Internauci już okrzyknęli to zdjęcie najsmutniejszym na świecie. Widać na nim małżeństwo z Surrey w Kanadzie. Anita i jej chory na demencję mąż Wolfram, po 62 latach wspólnego życia, zostali rozdzieleni, bo w domu opieki nie znaleziono miejsca dla nich obojga.

Zdjęcie płaczących staruszków w sierpniu pojawiło się w sieci. Na swoim profilu na Facebooku umieściła je ich prawnuczka. Ashley napisała, że boi się, iż żal i stres może zabić jej pradziadków.

Wyjaśniła, że rodzina zdecydowała się umieścić chorego na demencję 83-latka, bo nie była już w stanie opiekować się nim w domu bez pomocy pielęgniarzy.

Cztery miesiące później także 81-letniej Anicie przyznano miejsce w domu opieki - ale innym.

Ashley i jej rodzice starają się jak najczęściej wozić babcię do dziadka, żeby małżonkowie chociaż przez chwilę mogli pobyć razem.

Płaczą tak za każdym razem, kiedy się spotkają. Teraz dowiedzieliśmy się, że Wolfram oprócz demencji cierpi na raka - mówiła dziennikarzom prawnuczka pary Ashley.

Po nagłośnieniu historii małżonków w mediach społecznościowych, udało się znaleźć znaleźć dom opieki, w którym mogli zamieszkać razem. Radosną nowinę przekazała na Facebooku Ashley.

W końcu będą mogli spędzić czas, jaki im pozostał, pod jednym dachem - napisała prawnuczka.

(j.)