Co najmniej 43 osoby zginęły, a dwie zostały ciężko ranne w katastrofie samolotu pasażerskiego Jak-42 nieopodal Jarosławia, 300 km na północny wschód od Moskwy. Samolotem lecieli zawodnicy Lokomotiwu Jarosław, jednego z najlepszych klubów hokejowych Rosji.

Do wypadku doszło o 16.05 czasu moskiewskiego (14.05 czasu polskiego). Maszyna spadła wkrótce po starcie, około dwóch kilometrów od lotniska Tunoszna. Według źródeł policyjnych, na które powołuje się agencja ITAR-TASS, po zderzeniu z ziemią Jak-42 stanął w płomieniach. Część samolotu wpadła do Wołgi.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 45 osób: ośmiu członków załogi i 37 pasażerów. Pasażerami byli hokeiści, trenerzy, lekarze i pracownicy techniczni Lokomotiwu Jarosław. Drużyna leciała do Mińska na mecz Kontynentalnej Ligi Hokojowej z tamtejszym Dynamem.

Rozbity samolot należał do spółki Jak-Serwis. Wykonywał lot czarterowy. Jak-42 to trzysilnikowy samolot średniodystansowy, skonstruowany w ZSRR w połowie lat 70. zabiera na pokład do 120 osób. Był produkowany w zakładach lotniczych w Smoleńsku, a później w Samarze.

Lokomotiw Jarosław to trzykrotni mistrzowie Rosji. W składzie są zawodnicy z zagranicy, między innymi ze Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Na razie nie wiadomo, którzy z nich byli na pokładzie.

Przyjazd na miejsce katastrofy zapowiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Wieczorem przyleci on do Jarosławia na trwające tam III Światowe Forum Polityczne.