Setki osób demonstrowały w stolicy Osetii Północnej - Władykaukazie. Manifestujący domagali się zamknięcia granicy z Inguszetią po zamachu w tym mieście. Zginęło w nim 18 osób, a ponad 150 zostało rannych.

Około 500 demonstrantów domagało się zamknięcia granicy administracyjnej z Inguszetią. Osetia Północna jest jedyną republiką na rosyjskim Kaukazie, gdzie większość ludności to prawosławni, i jej relacje z muzułmańską Inguszetią są od lat napięte.

Do demonstracji doszło po samobójczym zamachu przeprowadzonym w czwartek przy użyciu samochodu-pułapki na bazarze w stolicy Osetii Północnej.

Po przemarszu przez miasto demonstranci udali się w stronę niedalekiej granicy z Inguszetią. Siły porządkowe nie dopuściły ich jednak do wioski w pobliżu granicy, zamieszkanej przez Inguszów. Rozeszli się po apelach wielu przedstawicieli lokalnych władz, w tym ministra spraw wewnętrznych.

Śledczy zajmujący się zamachem podali, że samochód, który wybuchł na bazarze, wjechał na terytorium Osetii Północnej z Inguszetii na 20 minut przed zamachem. Tam też był zarejestrowany.