Niemiecka policja zatrzymała do kontroli ciężarówkę, jadącą na autostradzie A5. Okazało się, że w środku w ciasnych klatach przewożonych było 160 rasowych szczeniąt i kotów. Część z nich trafiła do schroniska w Karlsruhe.

Policja autostradowa na A5 zatrzymała do kontroli niedużą ciężarówkę na słowackich numerach rejestracyjnych, w której przewożone były szczenięta i małe koty. Pojazd był w drodze do Hiszpanii.

W samochodzie były przewożone w sumie 163 szczenięta i małe koty - wszystkie rasowe. Weterynarz oszacował ich wartość na 60 tysięcy euro.

Stwierdził też, że wbrew temu co było w papierach, około 120 zwierząt miało mniej niż 15 tygodni. To oznacza, że zgodnie z unijnymi przepisami, nie wolno był ich przewozić.

Kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Pozwolono mu jednak kontynuować podróż. Na granicy hiszpańskiej mają czekać na niego tamtejsze służby weterynaryjne.

15 zwierząt przewieziono natomiast do schroniska dla zwierząt w Karlruhe. Ich stan nie pozwalał na to, żeby mogły jechać dalej.

źródło presse.karlsruhe.de