Francuska policja ustala tożsamość sprawców szturmu na biuro rzecznika rządu, do którego doszło podczas sobotniego protestu żółtych kamizelek w Paryżu. Poszukiwany jest również były mistrz Francji w boksie, który atakował pięściami, funkcjonariuszy oddziałów szturmowych w pełnym rynsztunku bojowym.

Policja analizuje nagrania kamer z gmachu, w którym znajduje się biuro rzecznika rządu Benjamina Griveaux. Funkcjonariusze przeglądają również amatorskie filmy umieszczone w internecie.

Policjanci podkreślają, że widać na nich twarze niektórych przedstawicieli ruchu żółtych kamizelek, którzy staranowali bramę budynku pojazdem skradzionym na pobliskiej budowie. Potem zniszczyli samochody znajdujące się na dziedzińcu. 

Były bokser w akcji

Francuski Związek Bokserski zastanawia się nad odebraniem tytułów mistrzowskich Christophe’owi Dettingerowi. Pięściarz jest wielokrotnym mistrzem kraju w kategorii waga ciężka.

Zaatakował funkcjonariuszy oddziałów szturmowych policji, którzy uzbrojeni byli w tarcze, palki i kaski. Bokser kopał też jednego z policjantów leżących na ziemi.

Znany pięściarz ukrywa się od momentu, kiedy policja ogłosiła, że jak najszybciej zamierza go aresztować.