Telewizja jemeńska nadała wystąpienie prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Mówił on o ataku na pałac prezydencki w Sanie. Salah, który miał zostać lekko ranny, nie pojawił się na ekranie. Nadano jedynie jego głos.

W krótkim przemówieniu Salah oświadczył m.in., że ataku dokonały "wyjęte spod prawa bandy" jego wrogów plemiennych, którzy złamali zawieszenie broni, i że zginęło siedem osób. Wezwał wojsko do walki z tymi "bandami".Associated Press pisze, że Salah mówił z wysiłkiem i że chwilami ciężko oddychał.

W piątkowym ataku na meczet prezydencki w Sanie, z którego szef jemeńskiego państwa wyszedł z niewielkimi obrażeniami, zginęło trzech ochroniarzy prezydenta - podała jemeńska agencja Saba.

Według telewizji Al-Arabija, Salah przebywa w szpitalu wojskowym, natomiast bliżej niezidentyfikowany zachodni dyplomata, na którego powołuje się agencja Reuters, twierdzi, że prezydent nie ucierpiał w ataku.

Jak podała agencja Saba, pocisk artyleryjski uderzył przed meczetem znajdującym się na terenie prezydenckiego kompleksu pałacowego, gdzie przebywali Salah i inni wysocy rangą przedstawiciele jemeńskich władz.