RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożar w ośrodku narciarskim

Publikacja: Poniedziałek, 10 lutego (22:05) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Co najmniej 200 osób ewakuowano po tym, jak w apartamentach we francuskim ośrodku narciarskim w miejscowości Val d'Isere wybuchł pożar. Ogień pojawił się w 9-piętrowym budynku, w którym mieszczą się apartamenty "Les Jardins de la Balme".

Ewakuowano wszystkich mieszkańców, a także pobliską szkołę podstawową.

Jak informuje portal ledauphine.com, w wyniku pożaru ciężko ranna została 64-letnia kobieta, która uciekając przed płomieniami, skoczyła z szóstego piętra płonącego budynku. Cztery osoby zatruły się dymem, w tym jedna poważnie.

Pożar całkowicie zniszczył dach budynku oraz kilka mieszkań.

(mpw)

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: