Na granicy Hiszpanii z Gibraltarem straż graniczna zatrzymała mężczyznę, który próbował przedostać się na brytyjskie terytorium pojazdem straży obywatelskiej. Samochód gwardii kilka chwil wcześniej ukradł z pobliskiego parkingu.Na filmie, zarejestrowanym przez kamerę monitoringu, widać jak mężczyzna odpala samochód należący do Civil Guardii (hiszpańskiej paramilitarnej straży obywatelskiej - przyp.red.), po czym wycofuje i przejeżdża przez granicę dzielącą Hiszpanię z terytorium zależnym Wielkiej Brytanii - Gibraltarem.


Samochód został zatrzymany przez straż graniczną po tym, gdy kierowca nie przyhamował do kontroli paszportowej. Chwilę później pojazd został otoczony przez funkcjonariuszy, którzy wyciągnęli z niego kierowcę. Jak się później okazało, był to obywatel Polski.

Według publicznego nadawcy telewizyjnego GBC, Polak spędził kilka dni w okolicach miasta La Línea de la Concepción. Mężczyzna miał zachowywać się podejrzanie spacerując po hiszpańskiej stronie granicy.

Lokalne władze są zaniepokojone faktem, że nagranie z monitoringu wyciekło do internetu i wszczęły w tej sprawie śledztwo. 

Źródło: International Business Times

(hk)