Bezdomny Polak został brutalnie zaatakowany przez imigrancką młodzieżową bandę w Nicei na Francuskiej Riwierze! Sprawcy umieścili szokujące nagranie w internecie. Część z nich została już aresztowana przez policję, ale główny napastnik, który kopał Polaka leżącego na ziemi, jest ciągle poszukiwany – dowiedział się z francuskich źródeł policyjnych korespondent RMF FM Marek Gładysz.

Francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz dowiedział się od policjantów z Nicei, że sfilmowany atak miał miejsce już prawie miesiąc temu - 4 września około godziny 23.00 na ulicy Louis Gassin w centrum miasta, niedaleko starówki. Samo nagranie, które wywołało falę oburzenia internautów, zostało jednak umieszczone przez jednego z członków bandy dopiero kilka dni temu. Na początku nie było wiadomo, że ofiarą ataku był Polak.

Według raportu sporządzonego przez policjantów 4 września, najpierw doszło na ulicy do bójki pomiędzy bezdomnymi. Po tej bójce 40-letni Polak leżał na chodniku i jeden z członków przechodzącej obok imigranckiej młodzieżowej bandy zaczął bestialsko go kopać.

Później banda sfilmowała zakrwawioną twarz prawie nieprzytomnego Polaka, śmiejąc się i krzycząc: Dobrze mu przyłożyłeś! Dobiliśmy go! Jest martwy!

Uwaga, drastyczne nagranie:


Zaraz potem Polak został przewieziony do szpitala.

Lekarze stwierdzili, że na szczęście Polak nie doznał ciężkich obrażeń - wyszedł ze szpitala następnego dnia. Nie wniósł skargi przeciwko napastnikom. Mimo to francuska policja wszczęła śledztwo po obejrzeniu szokującego nagrania w internecie.

Część członków bandy została już aresztowana, ale napastnik, który kopał Polaka oraz jego kolega, który filmował scenę smartfonem, są ciągle poszukiwani.

(j.)