​W amerykańskim stanie Massachusetts dwie siostry związały i podpaliły 5-letnią dziewczynkę. Tłumaczyły, że był to rytuał voodoo, mający na celu wypędzenie demona z ciała dziecka, przez którego 5-latka miała się źle zachowywać. Kobiety groziły także jej 8-letniemu bratu.

Chłopiec powiedział policji, że 51-letnia Peggy LaBossiere i 40-letnia Rachel Hilaire dwukrotnie związały jego młodszą siostrę, a następnie podpaliły jej twarz. Kobiety wbijały także igły w jej ramię i szyję, by pobrać krew. Jej oczy z kolei polały lepką substancją.

Bratu dziewczynki kobiety miały grozić, że odetną mu głowę maczetą. Twierdziły bowiem, że chłopiec jest zepsuty i "chce uprawiać seks z dziewczynkami". 8-latek też został podpalony.

5-latka trafiła do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia. Wtedy do akcji wkroczyły także służby i zatrzymały jej oprawców.

Okazało się, że kobiety zostały zatrudnione przez matkę dzieci. Narzekała ona, że jej córka nikogo nie słucha i źle się zachowuje, więc poprosiła o przeprowadzenie rytuału.

LaBossiere i Hilaire powiedziały, że często wykonują "oczyszczające" rytuały dla swojej rodziny i znajomych. Zazwyczaj polegały one na śpiewaniu modlitw i smarowaniu olejem z eukaliptusa.

Matka dzieci trafiła do szpitala psychiatrycznego. Z kolei obie siostry-szamanki czekają na proces, który rozpocznie się 7 lutego. 

(az)