Pociąg pośpieszny wykoleił się w okolicach stacji Kałojanowec. Według wstępnych danych lokomotywa po wykolejeniu odwróciła się i uderzyła w trzeci wagon. Z torów wypadły łącznie cztery wagony.
W pociągu było około 200 pasażerów.
14 osób zostało już przewiezionych do szpitala. Według MSW liczba rannych wzrasta.
Kierownictwo kolei podało, że na miejscu wypadku niedawno przeprowadzono remont.
(j.)