Światowej sławy śpiewak operowy Placido Domingo zgodził się wejść do "Rady mędrców" FIFA. Propozycję dostał od szefa prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Seppa Blattera. Rada ma pomóc w odbudowaniu zrujnowanego aferami korupcyjnymi prestiżu piłkarskiej organizacji.

W radzie mają zasiąść również były sekretarz stanu USA Henry Kissinger i legenda futbolu holenderskiego Johan Cruyff. Placido Domingo będzie miał swój udział. On jest szczęśliwy i dumny, podobnie jak Kissinger! Ludzie mówią, że on (Kissinger) jest starym człowiekiem, ale to jest mądry człowiek - powiedział Blatter w wywiadzie dla telewizji CNN.

Ci dżentelmeni będą w większym lub mniejszym stopniu doradcami. Oni nie są ekspertami, ale doradcami i mogliby być w pewnym sensie +radą mędrców+, co nie spodoba się Komitetowi Wykonawczemu, który sam siebie uważa za +radę mędrców+- wyjaśnił.

W ubiegłym tygodniu Blatter został wybrany na kolejną czteroletnią kadencję. Wybory prezydenta FIFA odbyły się jednak w cieniu oskarżeń o korupcję. Padało w nich również nazwisko samego Blattera. 75-letni Szwajcar rządzi FIFA od 1998 roku.