RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Phenian chce rozmawiać z Seulem

Publikacja: Środa, 5 stycznia (14:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Korea Północna zaproponowała przeprowadzenie rozmów z Koreą Południową. Cel: złagodzenie napięcia na Półwyspie Koreańskim - donosi agencja Associated Press.

Północnokoreańska agencja informacyjna KCNA podała natomiast, że propozycja rozmów znalazła się w oświadczeniu przyjętym na posiedzeniu w Phenianie rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, partii politycznych i organizacji tego kraju.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: