Papież Franciszek, który wyświęcił 19 nowych księży, zaapelował, aby nigdy nie odmawiali udzielenia chrztu. "Niech wasze kazania nie będą nudne, a wy nie puszcie się "jak pawie" - mówił podczas mszy w bazylice Świętego Piotra.

Wraz z chrztem przyprowadzicie nowych wiernych do Ludu Bożego, nigdy nie odmawiajcie chrztu temu, kto o niego prosi - powiedział papież.

W trakcie mszy w 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Franciszek wyświęcił 9 Włochów i 10 cudzoziemców - z Korei Południowej, Kolumbii, Chile, Madagaskaru, Peru, Chorwacji i Indii.

Zwracając się do nich w homilii podkreślił: To brzydko, gdy ksiądz żyje po to, by podobać się samemu sobie i jest jak paw. Miejcie zawsze przed oczami Dobrego Pasterza, który nie przyszedł po to, by mu służono, ale by służyć, nie po to, by żyć w wygodzie, ale by wychodzić i zbawiać - dodał Franciszek, wskazując przykład Jezusa.

Papież wzywał: Niech wasze kazania nie będą nudne, niech docierają do serc ludzi i niech wypływają z waszych serc. Dzięki temu, zauważył, "wasze nauczanie będzie radością i wsparciem dla wiernych". Franciszek apelował o miłosierdzie podczas spowiadania. Będziecie w konfesjonale po to, by przebaczać, a nie by potępiać - powiedział.

(mal)