Według pakistańskiego wywiadu zabitych zostało 7 osób. Eksplozja nastąpiła w uczęszczanej okolicy, dlatego liczba ofiar może wzrosnąć.
Zamach jest dowodem na to, że talibscy rebelianci wciąż są aktywni w dolinie Swat. W 2009 roku armia pakistańska przejęła kontrolę w regionie. Jednak nie powstrzymało to aktów przemocy.