Pakistańczycy nie będą mogli korzystać z Twittera. Władze zablokowały ten serwis społecznościowy po tym, jak jego operator odmówił usunięcia materiału uznanego za obraźliwy wobec islamu.

Mohammad Yaseen, prezes pakistańskich władz telekomunikacyjnych powiedział, że Facebook zgodził się zająć sprawą konkursu, ale przedstawicielom pakistańskim nie udało się przekonać do tego Twittera, który odmówił usunięcia obraźliwego według władz materiału. Dlatego Twitter został zablokowany.

Polecenie blokady Twittera wydało pakistańskie ministerstwo technologii informatycznych - powiedział Yaseen, dodając że przedstawiciele ministerstwa nadal usiłują porozumieć się z Twitterem i - jeśli materiał zostanie usunięty - blokada zostanie zdjęta. W Pakistanie, jak się ocenia, z Twittera korzysta ok. 6 mln ludzi.

Blokada Facebooka i serwisu TouTube

W maju 2010 roku na około dwa tygodnie zablokowano w Pakistanie decyzją sądu Facebook, ponieważ na stronie nazwanej "Dzień rysowania Mahometa przez każdego" zachęcano internautów do przysyłania podobizn proroka Mahometa.

Kontrowersje wokół akcji na Facebooku doprowadziły do protestów w całym Pakistanie, głównie studentów powiązanych z radykalnymi ugrupowaniami islamskimi. Na transparentach i tablicach ogłaszano świętą wojnę z portalem za pozwolenie na bluźnierczą akcję.

W Pakistanie zablokowany był już także dostęp do portalu YouTube - w 2007 roku z powodu "antyislamskich" nagrań wideo.