Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka zwrócił się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z prośbą o przedstawienie dowodu na to, że księżniczka Latifa żyje. Córka władcy Dubaju w nagraniu udostępnionym przez jej przyjaciół twierdziła, że jest zakładniczką ojca, który za próbę ucieczki z kraju trzyma ją pod kluczem w willi. Przyjaciele boją się, ponieważ od pewnego czasu kontakt z Latifą się zerwał.

W marcu 2018 roku księżniczka Latifa została zatrzymana przez komandosów podczas próby ucieczki z Dubaju. Chciała wyzwolić się spod kontroli ojca. Udało jej się pontonem dopłynąć do statku, który miał ją zabrać w dalszą podróż. Wkrótce jacht został jednak zaatakowany przez wysłanych przez jej ojca komandosów. Latifa została odurzona, a następnie zabrana do Dubaju.

Serwis BBC opublikował kilka dni temu film, który Latifa potajemnie wysyłała do swoich przyjaciół. Córka władcy Dubaju twierdzi, że od tamtego czasu jest przez niego więziona. W nagraniu księżniczka mówi, że boi się o swoje bezpieczeństwo i życie.

"Chcę tylko być wolna" - powiedziała księżniczka w jednym z nagrań. "Codziennie martwię się o swoje bezpieczeństwo i życie" - stwierdziła.

Księżniczka wyjaśniła, że jest w willi zamienionej w więzienie. Dodała, że nagrywa filmy w łazience, bo to jedyne pomieszczenie, w którym może się zamknąć.

Tajne wiadomości ustały, a przyjaciele księżniczki wezwali Organizację Narodów Zjednoczonych do działania.

Te proszą jej ojca, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, szejka Mohammeda bin Raszid al Maktum, władcę Dubaju, a zarazem wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich o dowód na to, że Latifa żyje.

Latifa nie jest pierwszą kobietą, która od niego uciekła. W 2019 roku zbiegła do Niemiec jedna z jego sześciu żon, księżna Haya.

Sprawa rodziny szejka Mohammeda pojawiła się w mediach ponownie w marcu 2020 roku, kiedy to sąd w Londynie podał do publicznej wiadomości ustalenia, z których wynikało, że władca zlecił uprowadzenie swoich dwóch córek, torturowanie jednej z nich i zastraszanie byłej żony.