Według operatorów telefonii komórkowej, blisko 30 proc. kierowców używa internetu podczas jazdy. Najczęściej korzystają z Facebooka, ale i wielu innych aplikacji, które rozpraszają uwagę.
Nawet jeden na pięć wypadków jest spowodowany roztargnieniem kierowców - alarmuje Rada Bezpieczeństwa Narodowego.
31 proc. kierowców w wieku od 18 do 64 lat przyznaje się do wysyłania SMS-ów, sprawdzania poczty elektronicznej, ale i korzystania z aplikacji czy robienia zdjęć typu selfie podczas prowadzenia pojazdu.
APA