Do wyborów parlamentarnych w Niemczech pozostały niespełna 3 tygodnie. 23 września dowiemy się, kto dalej pokieruje największym europejskim państwem - socjaldemokraci, czy też chadecy z CDU i CSU. Oprócz wyboru kandydatów, Niemcy mogą wybrać także sposób głosowania. Dużo ułatwień w głosowaniu ma poprawić frekwencję wyborczą.

Jedną z popularniejszych metod jest głosowanie w domu. Już teraz można odebrać w komisjach wyborczych druki i specjalną kopertę. Należy wszystko wypełnić i odesłać pod wskazany adres. Poczta przechowywana jest do dnia wyborów.

Można również udać się do lokalu wyborczego i swój głos wrzucić do urny. W kilku z lokali (m.in. w Kolonii) wyborca otrzyma specjalny klucz i będzie mógł głosować elektronicznie. W kabinie będzie zainstalowane specjalne urządzenie, które nie pozwoli na oddanie nieważnego głosu.

Za 4 lata wybory mają być jeszcze bardziej wirtualne, bo przewidziane jest głosowanie przez Internet. Każdy obywatel otrzyma wtedy specjalny kod pozwalający na oddanie głosu.

22:50