Szacuje się, że 165 osób straci pracę w związku z zamknięciem fabryki w Beauvais na północy Francji. Koncern Nestle informuje, że zamknięta zostanie tamtejsza fabryka mrożonek.

Do skandalu doszło w styczniu 2013. Okazało się wtedy, że hamburgery, które są sprzedawane w pięciu hipermarketach Wielkiej Brytanii i Irlandii zawierały koninę. Po skandalu przedsiębiorstwo odnotowało poważny spadek sprzedaży - około 40 proc. Firma początkowo wycofała ze sprzedaży w Hiszpanii i we Włoszech kilka rodzajów gotowych dań. Oficjalnie zawierały one tylko wołowinę, ale wykryto w nich również ślady mięsa końskiego.

Zamknięcie fabryki jest bezpośrednią konsekwencją kryzysu z koniną - informuje rzeczniczka prasowa Nestle. Produkcja w Beauvais stała się nieopłacalna. Jednak przedstawiciele koncernu utrzymują, że przedstawią zwalnianym pracownikom posady w innych fabrykach, które znajdują się na terenie tego samego kompleksu.

Francja, zaraz po Stanach Zjednoczonych, jest największym rynkiem koncernu Nestle. Firma na terenie Francji ma 30 fabryk i zatrudnia 16 tysięcy osób.