Burmistrz pewnego miasteczka na północy kraju powierzył stanowisko swego zastępcy narzeczonej. Sprawa wywołała ogromne poruszenie w lokalnej prasie. Teraz miejscowości liczącej osiem tysięcy mieszkańców grozi zarząd komisaryczny.

Włoska prasa podała, że wybrany przed czterema miesiącami 46-letni burmistrz Mauro Dorici z prawicowej, do niedawna współrządzącej krajem Ligi Północnej powierzył stanowisko swego zastępcy narzeczonej. Swoją decyzją argumentował tym, że od dziewięciu lat jest ona szefową jednego z wydziałów we władzach miejskich i ma wszelkie niezbędne kompetencje.

Nie przekonało to jednak lokalnych polityków jego macierzystego ugrupowania, którzy zaprotestowali przeciwko tej - ich zdaniem niedopuszczalnej - prywacie.

Na znak protestu przeciwko tej nominacji rezygnację złożyło sześciu radnych, zarówno z Ligi, jak i z opozycji. Dymisja ta otworzyła drogę do zarządu komisarycznego w miasteczku, położonym koło Bergamo.

Kolejny skandal w Lidze


Ostatnie miesiące przyniosły serię skandali w Lidze Północnej, która współtworzyła rząd Silvio Berlusconiego. Na jaw wyszły liczne nieprawidłowości w zarządzaniu partyjnymi finansami i dotacjami z budżetu, które przeznaczane były na prywatne cele rodziny założyciela ugrupowania Umberto Bossiego i grupy osób z kierownictwa Ligi Północnej.