Koniec z ekscentrycznymi prowokacjami w paryskiej modzie! Tak wielu obserwatorów komentuje fakt, że na trwających we francuskiej stolicy pokazach Haute Couture – czyli ręcznego krawiectwa najwyższej klasy - najsławniejsi projektanci stawiają na stonowane kolory i stroje dosyć klasyczne.

Najbardziej modne w nadchodzącym sezonie wiosna-lato mają być tak klasyczne i stonowane kolory, jak biały, beżowy, szary, czarny - oraz ewentualnie zgaszony niebieski i łososiowy. Takie wrażenie można odnieść po pokazach najnowszych kolekcji tak renomowanych paryskich domów mody jak Dior czy Chanel. 

Przebojem sezonu będzie wszystko, co długie: suknie i spódnice do stóp - a przynajmniej kończące się za kolanami - oraz np. bardzo długie płaszcze. Choć, oczywiście, od każdej zasady są wyjątki, bo zarówno Dior jak i Chanel tradycyjnie już proponują również dosyć krótkie garsonki, płaszcze i peleryny.

Obserwatorzy sugerują, że tym razem znani projektanci stawiają na dosyć tradycyjną elegancję. Jednocześnie jednak nie brakuje materiałów błyszczących i ażurowych oraz nowatorskich i czasami asymetrycznych krojów, co sprawia, że jest mimo wszystko sporo artystycznej fantazji. Szum wywołały na przykład spodnie z przeciętymi wzdłuż szwów nogawkami. Dzięki temu zaskakującemu pomysłowi widać - podobnie jak często dzieje się to w przypadku wieczorowych sukni - nogi noszących je kobiet.