Gorącą dyskusję wywołał wśród internautów gest pewnej chińskiej pielęgniarki. Kobieta podczas operacji miesięcznego niemowlęcia nakarmiła je piersią, by uspokoić maleństwo. Część internautów jest wzruszona tym gestem, inni są oburzeni, że kobieta nakarmiła obce dziecko.

Do zdarzenia doszło w szpitalu w Guangdong na południu Chin. Pielęgniarka, która skończyła właśnie dyżur, usłyszała rozpaczliwy płacz niemowlęcia dobiegający z jednej z sal operacyjnych. Okazało się, że trwa tam operacja miesięcznego niemowlęcia. Zabieg był prowadzony w znieczuleniu miejscowym. Kobieta, która sama jest karmiącą matką, zdecydowała się na nakarmienie dziecka piersią. Wtedy maleństwo się uspokoiło.

Według chińskich mediów ojciec niemowlęcia był bardzo wdzięczny pielęgniarce za jej gest. Dziękuję, nie tylko uzdrowiła pani moje dziecko, ale także je nakarmiła. Brak mi wyrazów wdzięczności. Jest pani aniołem – stwierdził mężczyzna.

Historia podbiła serca internautów. Część z nich uważa jednak, że kobieta nie miała prawa karmić piersią obcego dziecka.

(mpw)