Policja opublikowała film z zatrzymania Tigera Woodsa. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w pobliżu domu Woodsa, na Florydzie. Na nagraniu widać, że słynny golfista ma problemy z utrzymaniem równowagi oraz mową. Mimo to stara się wykonywać polecenia funkcjonariuszy i nie stawia oporu przy zatrzymaniu.

Tiger Woods, słynny amerykański golfista, został zatrzymany około trzeciej nad ranem miejscowego czasu w poniedziałek, nieopodal swojego domu na Jupiter Island w stanie Floryda. Według amerykańskich mediów popularny golfista miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 

Woods po opłaceniu kaucji i opuszczeniu aresztu wystosował oświadczenie, w którym są przeprosiny, ale i wyjaśnienie sytuacji: Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i biorę pełną odpowiedzialność za to, co zrobiłem. Nie byłem pijany. Mój organizm w nieoczekiwany sposób zareagował na leki. Nie zdawałem sobie sprawy, że mieszanka różnych leków wpłynęła na mnie tak silnie.


We wtorek upubliczniono protokół z zeznaniami sportowca. Według protokołu, Woods "spał za kierownicą, z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, i trzeba go było budzić". 

Silnik pracował, światła stop były włączone, podobnie jak prawy kierunkowskaz - napisano w protokole.

Policjantów zaalarmował fakt, że luksusowy samochód golfisty stał na prawym pasie drogi.

Golfista miał problemy z mówieniem, ale współpracował z funkcjonariuszami. Powiedział, że wraca z Los Angeles, gdzie grał w golfa, i że nie wie, gdzie się znajduje. Pytał, gdzie jest jego dom - napisano w protokole.

Woodsa poddano testowi na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik był negatywny.

Opublikowano też zdjęcia samochodu Woodsa. Na fotografiach widać wyraźne uszkodzenie obu kół od strony kierowcy, które uniemożliwiały dalszą jazdę.


41-letni Woods to jeden z najlepszych golfistów wszech czasów - wygrał 79 turniejów najbardziej prestiżowego cyklu PGA Tour, w tym 14 turniejów wielkoszlemowych. Obecnie walczy jednak z poważniejszymi kontuzjami kręgosłupa. Przeszedł już cztery operacje, ostatnią w kwietniu tego roku. I choć zaprzeczył informacjom, że zakończy karierę, w tym sezonie na pewno już nie zagra.