Ułożone w stertę ciała 10 mężczyzn i kobiety znaleziono na wschodnich przedmieściach Meksyku. Jedna osoba przeżyła tę masakrę i została zabrana do szpitala. Niektóre z ofiar miały związane ręce i zasłonięte oczy - poinformowały władze stolicy.

Nie wiadomo, w jakim stanie jest mężczyzna, który został hospitalizowany.

W pobliżu miejsca zbrodni, kilka godzin później policja znalazła jeszcze jedno ciało, ale nie ustalono, czy morderstwo to było powiązane z masakrą 11 osób, których zwłoki ułożono jedne na drugich.

Ofiary zostały rozstrzelane. Policja nie wie jeszcze, czy ludzi tych zamordowano gdzieś indziej, a zwłoki porzucono w odludnym miejscu, czy też ciała pozostawiano tam, gdzie dokonano egzekucji.

Sposób zabicia tych osób jest wyraźnie naśladowaniem zabójstw dokonywanych na zlecenie karteli narkotykowych, ale policja na razie nie wiąże tej masakry z wielkimi gangami narkotykowymi.

Stolica Meksyku była do niedawna miastem relatywnie spokojnym, które omijała totalna wojna wielkich karteli, ale wzrost spożycia narkotyków w metropolii sprawił, że na jej biednych przedmieściach zaczęły toczyć się walki pomiędzy lokalnymi dilerami.