I już wszystko jasne! Nowo narodzony syn Harry'ego i księżnej Meghan będzie się nazywał Archie Harrison Mountbatten-Windsor - poinformowały służby prasowe brytyjskiej rodziny królewskiej.

Brytyjska telewizja BBC analizuje, skąd wzięły się imiona. W imieniu Harisson doszukuje się inspiracji amerykańskiej. Tego imienia wcześniej w rodzinie królewskiej nie było, a mama chłopca pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Dziś książęca para pokazała "royal baby" światu. To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych mężczyzn na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa! - mówiła podczas wystąpienia Meghan. W rozmowie z dziennikarzami księżna powiedziała, że jej syn nie ma problemów ze snem. Ma naprawdę spokojne usposobienie. To niczym sen, wyjątkowe dni dla nas - powiedziała księżna.

Z kolei szczęśliwy Harry mówił, że syn "zmienia się każdego dnia". Żartował jednocześnie - odnosząc się do swojego rudego zarostu - że dziecko "już też ma lekki zarost".

Rodzicielstwo jest wspaniałe - zapewnił 33-letni książę, dodając, że chce się skupić na tym, aby "spędzić nieco cennego czasu" ze swoim synem.

Urodzony w poniedziałek rano Archie jest ósmy w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ale z biegiem lat będzie prawdopodobnie spadał na dalsze miejsca, bo przed nim znaleźliby się m.in. ewentualni potomkowie trójki dzieci starszego brata Harry'ego, księcia Williama i księżnej Kate.