Argentyńska legenda piłki nożnej, 58-letni Diego Maradona może być ojcem trójki nieślubnych dzieci na Kubie. Ojcostwo mają potwierdzić testy DNA. W tym celu słynny zawodnik ma polecieć na wyspę - poinformował media jego prawnik Matias Morla.

Prawnik podkreślił, że Maradona był w kontakcie z dziećmi (mającymi różne matki), ale do tej pory nie uznał ich oficjalnie za swoje potomstwo. Planował to uczynić po przeprowadzeniu testów.

Słynny piłkarz spędził w Hawanie cztery lata - od 2000 roku. Był tam na terapii odwykowej. Leczył się z uzależnienia do narkotyków. Wówczas poznał i - według adwokata - zaprzyjaźnił się z przywódcą Fidelem Castro. Z tego czasu pochodzi tatuaż Maradony umieszczony na łydce - przedstawiający twarz Castro.

Kilka miesięcy temu adwokat Maradony w jednym z show telewizyjnych w Argentynie powiedział, że na Kubie mogą mieszkać dzieci Maradony., Maradona przebywał tam po rozpadzie swojego małżeństwa. Był tam przez długi czas, samotny i nie zachowywał się najlepiej - przyznał adwokat.

58-letni piłkarz jest obecnie menedżerem meksykańskiego drugoligowca Dorados de Sinaloa. Był wcześniej m.in. selekcjonerem reprezentacji Argentyny w latach 2008-2010, pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz pełnił również funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.