Polska ambasada w Portugalii kontaktuje się z rodziną dzieci, których rodzice zginęli podczas piątkowego, wieczornego spaceru na klifie koło miasta Sintra. Dwójka maluchów - w wieku 5 i 6 lat - jest pod opieką psychologów.

Polskie małżeństwo zginęło po upadku z klifu w Portugalii

Dwoje polskich turystów - małżeństwo na urlopie z dziećmi - w sobotę spadło z klifu podczas wieczornego spaceru na przylądku Cabo da Roca koło miasta Sintra na zachodzie Portugalii. Ofiary poniosły śmierć na miejscu. czytaj więcej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że stan dzieci jest oceniany jako dobry. Przebywają w izbie dziecka w Lizbonie. Władają językiem portugalskim, więc nie ma problemów z komunikowaniem się z nimi.

Wciąż nie wiadomo, jaki będzie ich dalszy los. Konsulat kontaktuje się z ich rodziną w Polsce i to ona podejmie decyzję, kto się nimi zaopiekuje. 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku polskiego małżeństwa doszło na Cabo da Roca w pobliżu miejsca, które jest najbardziej na zachód wysuniętym punktem kontynentalnej Europy. Polacy spadli z klifu - w miejscu, gdzie nie było barierek, z wysokości ponad 80 metrów. Zginęli na miejscu.

(mal)