Do ślubu księcia Williama z Kate Middleton zostało coraz mniej czasu. Para pobierze się 29 kwietnia. Londyńska policja już teraz jednak ma pełne ręce roboty. Rozpoczęła się wielka akcja zabezpieczania trasy ślubnego orszaku.

Trasa nie jest długa, ale dla policji to olbrzymie wyzwanie. Wszystkie bez wyjątku studzienki kanalizacyjne, jakie znajdują się między Pałacem Buckingham, a Opactwem Westminsterskim, zostaną otwarte i dokładnie zbadane. Zrywane są plomby broniące dostępu do ulicznych instalacji i otwierane kolumny przydrożnych lamp. Każdy fragment bruku, po którym przejadą limuzyny i książęcy powóz musi być dokładnie sprawdzony.

Ślub Księcia Williama i Kate Middleton, to nie tylko królewskie zgromadzenie. Do Londynu przybędą także zaproszone głowy ok. 50 państw. Nie licząc już celebrytów i znanych osobistości. Należy podkreślić, że koszt operacji zabezpieczającej uroczystości poniesie brytyjski podatnik. Za sama ceremonię ślubną i przyjęcie weselne zapłacą wspólnie rodzina królewska i państwo Middleton.