Głodny lew ruszył do ataku w kierunku małego chłopca, który w swojej bluzie w czarno-białe paski przypominał przysmak dużych kotów - zebrę. Nie byłoby w tym nic śmiesznego, gdyby nie fakt, że wydarzyło się to w zoo, a lwa od upatrzonej ofiary oddzielała szyba. Rodzice chłopca sfilmowali zmagania drapieżnika z przezroczystą przeszkodą.

Ważący blisko 250 kilogramów lew Kya upatrzył sobie łakomy kąsek w porze kolacji. Bez zastanowienia ruszył w kierunku dziecka, a gdy napotkał na drodze przeszkodę w postaci szyby, wydał z siebie ryk i zaczął w nią drapać. Nie zbiło to z tropu chłopca, który ze spokojem przyglądał się rodzicom, a następnie groźnemu drapieżnikowi. Opanowanie dziecka tylko rozwścieczyło lwicę, która z jeszcze większym zaangażowaniem zaczęła atakować szybę. Jej wysiłki, by przebić łapą szkło i zupełnie ignorujący to chłopiec wyglądały wyjątkowo komicznie. Rodzice malucha nakręcili zabawne wideo:

Pracownicy ogrodu tłumaczą, że dzieci od zawsze wzbudzały zainteresowanie lwów w ich zoo. W tym przypadku jeszcze większe, bo ubrany w pasiastą bluzę chłopiec, mógł zostać pomylony z zebrą.

Czteroletni lew Kya trafił do zoo w Oregonie w 2009 roku. Wcześniej przebywał w zoo w stanie Wisconsin.

Daily Mail