Według brytyjskich mediów księżna Kate mogła wrócić do Londynu z wiejskiej posiadłości swoich rodziców w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire. Gdzie jest teraz? Tu brytyjscy dziennikarze załamują ręce. Nikt nie jest tego pewien - podaje "Fakt".

Pierworodne dziecko księżnej Kate i księcia Williama ma przyjść na świat w stolicy Wielkiej Brytanii. Tyle wiadomo od dawna. Ale gdzie teraz przebywa mama "royal babe"? Tego już brytyjscy dziennikarze nie wiedzą.

Telewizja Sky News podała w sobotę, że Kate i William są już w Londynie. Nie jest jednak jasne, czy przebywają już w szpitalu St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma się odbyć poród, czy też wrócili do Pałacu Kensington - napisał "Fakt".

Przed prywatną kliniką od dwóch tygodni koczują dziennikarze i fotografowie. Poród odbędzie się dwa lata i trzy miesiące po ślubie Kate i Williama.

"Royal baby" będzie pierwszym wnukiem księcia Karola i trzecim prawnukiem królowej Elżbiety II.

O narodzinach trzeciej osoby w sukcesji do tronu jako pierwsza dowie się ścisła rodzina królewska. Do Elżbiety II osobiście zatelefonuje William ze specjalnego szyfrującego telefonu używanego przez funkcjonariuszy tajnych służb do celów operacyjnych.

(jad)