Pogłoski się potwierdziły: brytyjska para książęca Kate i William oczekują swego trzeciego dziecka! O ciąży Kate poinformował właśnie oficjalnie Pałac Kensington. Przypomnijmy, uwielbiana przez Brytyjczyków książęca para ma już czteroletniego synka George’a i dwuletnią córeczkę Charlotte.

Pogłoski się potwierdziły: brytyjska para książęca Kate i William oczekują swego trzeciego dziecka! O ciąży Kate poinformował właśnie oficjalnie Pałac Kensington. Przypomnijmy, uwielbiana przez Brytyjczyków książęca para ma już czteroletniego synka George’a i dwuletnią córeczkę Charlotte.
Książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka /Christian Charisius/Pool/DPA /PAP

Książę William - kobiety jego życia i ten trzeci…

Nie ma lepszego antidotum na traumę niż miłość. Pojawienie się Kate Middleton było punktem zwrotnym w życiu księcia Williama. W wieku 15 lat stracił matkę w wypadku samochodowym. Dopiero od niedawna potrafi rozmawiać otwarcie o śmierci księżnej Diany. Założenie rodziny stało się dla niego ważną... czytaj więcej

Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Cambridge mają wielką przyjemność ogłosić, że Księżna Cambridge spodziewa się ich trzeciego dziecka - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Pałac Kensington.

Królowa i członkowie obu rodzin są zachwyceni wiadomością - podkreśla Pałac.

W oświadczeniu przekazano również, że podobnie jak w trakcie dwóch poprzednich ciąż księżna Kate cierpi na dokuczliwe nudności i wymioty, co wpłynie na ograniczenie jej publicznej działalności: odwołana została jej zaplanowana na dzisiaj oficjalna wizyta w londyńskim Hornsey Road Children's Centre.

Piąte w kolejce do tronu

Trzecie dziecko Kate i Williama będzie piąte w kolejce do brytyjskiego tronu: po ojcu Williama, księciu Walii Karolu, samym Williamie oraz swoim rodzeństwie.

William i Harry o ostatniej rozmowie z matką. "Do końca życia będziemy żałować, że była taka krótka"

W poniedziałek amerykanka sieć telewizyjna HBO wyemituje film dokumentalny z udziałem Williama i Harry’ego, w którym książęta wspominają ostatnią rozmowę, jaką przeprowadzili z matką przez telefon. Była krótka, bo akurat bawili się z kuzynami i nie mieli czasu. Jak mówią, do dziś to wspomnienie... czytaj więcej

Najstarsza pociecha książęcej pary, syn George, przyszła na świat w lipcu 2013 roku. W najbliższy czwartek czterolatek pójdzie po raz pierwszy do przedszkola. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi rocznie ponad 17 tysięcy funtów (to blisko 80 tysięcy złotych).

Młodsza siostra George’a, Charlotte, urodziła się w maju 2015 roku.

Pierwsze domysły ws. możliwego powiększenia książęcej rodziny pojawiły się w brytyjskiej prasie w lipcu: dziennikarze podchwycili słowa Kate wypowiedziane podczas wizyty w Polsce. Księżna dostała od polskich mam z firmy Whisbear misia wydającego szum, który uspakaja małe dzieci i pomaga im zasnąć. Dziękując za prezent, Kate zażartowała, że "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci".


(e)