Brytyjska królowa Elżbieta II zgodziła się na "okres przejściowy", w którym książę Harry i księżna Meghan będą dzielić czas między Wielką Brytanię a Kanadę. Zaznaczyła jednak, że wolałaby, aby pozostali oni pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej.

W królewskiej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk odbyło się spotkanie królowej z następcą tronu księciem Karolem oraz jego synami Williamem i Harrym poświęcone przyszłej roli tego ostatniego, w związku z zapowiedzią jego i księżnej Meghan, że zamierzają częściowo zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

Moja rodzina i ja w pełni wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby tworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia jako rodzina, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny - napisała królowa w oświadczeniu wydanym po spotkaniu. 

Sensacyjne oświadczenie książęcej pary

W ubiegłą środę książę i księżna Sussex oświadczyli, że po wielu miesiącach dyskusji zamierzają zrezygnować z bycia jednymi z czołowych przedstawicieli rodziny królewskiej. Harry i Meghan chcą pracować - by być niezależnymi finansowo.

Równocześnie książęca para zapewnia, że będzie całkowicie popierać królową Elżbietę II. Harry i Meghan zapewniają, że czują się na siłach podjąć nowe wyzwanie. Twierdzą, iż będą dzielić swój czas między Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.