Od incydentu na lotnisku zaczęła się wizyta króla Arabii Saudyjskiej w Moskwie. Zobaczcie to na filmie.

Na filmie uwieczniono moment, jak król zjeżdża schodami ruchomymi. Po chwili jednak trap się zatrzymuje. Monarcha postanowił zejść na piechotę. 

Król Arabii Saudyjskiej Salman udał się z wizytą do Rosji na zaproszenie prezydenta tego kraju Władimira Putina. To pierwsza podróż Salmana do Moskwy od czasu objęcia przez niego tronu w 2015 roku.

Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak poinformował, że oba państwa planują utworzenie funduszu w kwocie miliarda dolarów dla inwestowania w projekty energetyczne, co ma służyć rozszerzeniu współpracy dwóch największych światowych producentów ropy naftowej.

Agencja SPA podała, że obaj przywódcy będą rozmawiać na temat kwestii dwustronnych i regionalnych, ale bliższych szczegółów nie ujawniła.

Arabia Saudyjska, która jest największym producentem ropy w OPEC (Organizacji Państw Eksportujących Ropę), oraz Rosja pomogły w zawarciu przez OPEC i innych producentów porozumienia, obniżającego od stycznia wydobycie o 1,8 mln baryłek dziennie, co ma się przyczynić do wzrostu cen ropy.