Trzej muzułmanie z Birmingham, którzy są oskarżeni o terroryzm, stanęli przed brytyjskim sądem. Policja znalazła w ich samochodzie broń i materiały wybuchowe. Policja zapewnia, że sprawa ta nie ma nic wspólnego z igrzyskami olimpijskimi

Trzej muzułmanie są oskarżeni o przygotowanie ataków terrorystycznych. Najprawdopodobniej wymierzone one miały być przeciwko członkom skrajnie prawicowej Ligi Ochrony Anglii. Funkcjonariusze zapewniają, że ta sprawa nie ma nic wspólnego z igrzyskami olimpijskimi, które już za 15 dni rozpoczną się w Londynie.

Faktem jest jednak, że tylko w ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii aresztowano 14 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną. Jak donoszą media, w pełnej gotowości postawiono na Wyspach ponad 3 tysiące żołnierzy. Mają oni wesprzeć ochroniarzy, pilnujących porządku podczas igrzysk.

IO już za 15 dni

Znicz igrzysk zapłonie 27 lipca. W Londynie wystąpi ok. 10,5 tys. sportowców z 204 krajów. Walczyć będą o 302 komplety medali w 39 dyscyplinach.

Najlepsi sportowcy świata będą rywalizować na arenach zarówno w Londynie, jak i poza jego granicami. Część konkurencji rozegranych zostanie w Parku Olimpijskim (Olympic Park) we wschodniej części miasta, w którego skład wchodzi dziewięć obiektów, w tym zbudowany Stadion Olimpijski.

Poza tym rywalizacja toczyć się będzie m.in. na stadionie Wembley, kortach w Wimbledonie, w Greenwich Park oraz Hyde Parku. Poza Londynem odbędą się zmagania kajakarzy - w Broxbourne, żeglarzy - w Weymouth oraz piłkarzy - w Cardiff, Manchesterze, Newcastle, Glasgow i Coventry.