Kanadyjska policja zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który w Ottawie wtargnął na teren, gdzie znajdują się rezydencje premiera Justina Trudeau i gubernator generalnej Julie Payette. Jak podały federalne służby, zatrzymany jest żołnierzem.

Jak informują kanadyjskie media, mężczyzna staranował niewielką ciężarówką bramę wjazdową. Dwie godziny później został zatrzymany w mieszczącej się na terenie rezydencji szklarni.

1 Sussex Drive w Ottawie to teren, gdzie znajduje się Rideau Cottage, rezydencja, w której obecnie mieszka premier Justin Trudeau z rodziną oraz Rideau Hall, rezydencja reprezentującej królową brytyjską gubernator generalnej Julie Payette.

Publiczny nadawca CBC, podając się na własne źródła informował, że mężczyzna przyjechał z Manitoby, miał przy sobie długą broń i list, którego treść nie jest znana. Według CBC zatrzymany jest Rangersem, czyli członkiem kanadyjskiej formacji żołnierzy kontynuujących po przejściu do rezerwy służbę w odległych rejonach kanadyjskiej północy.

Jak podawały media, premiera i jego rodziny nie było w rezydencji. Biuro prasowe gubernator generalnej poinformowało natomiast, że pracownicy byli bezpieczni.