Kacper Kozłowski jest pierwszym chłopcem, który urodził się w Nowym Jorku w 2011 roku. Rodzice chłopca, który przyszedł na świat 57 sekund po północy, są Polakami, mieszkają w Queens. Kacperek urodził się w szpitalu Beth Israel na Manhattanie. Ważył 3,2 kilograma.

Matka chłopca, 29-letnia Marta Kozłowska, jest nauczycielką. Przyjechała do USA z rodzicami jako dziecko. Jej mąż, 32-letni Jacek Kozłowski, pracuje jako kierowca. Urodził się w okolicach Suwałk. Małżeństwo mieszka w Maspeth, w dzielnicy Queens. Kacper jest ich pierwszym dzieckiem.

Dr Donald Matheson, który odbierał poród, mówi, że Kacperek urodził się w przewidzianym terminie. Jest zdrowym, pięknym dzieckiem - ocenił lekarz w rozmowie z gazetą "New York Post". Powiedział też, że rodzice są miłą parą. Mogą przyjść drugi, trzeci, czwarty i piąty raz - zachęcał.

Ojciec Kacperka jest zadowolony, że chłopiec urodził się już po północy, bo dzięki temu będzie o rok młodszy. Przed Kacprem na świat w Nowym Jorku przyszły dwie dziewczynki: Princess Avana Andrews i Alishba Waseem.