Kolejne strzelaniny w Stanach Zjednoczonych. Napastnik otworzył ogień w miastach Odessa i Midland w zachodnim Teksasie. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do siedmiu - podała miejscowa policja. Wcześniej informowano o pięciu zabitych, wśród których był napastnik. Rannych zostało co najmniej 21 osób.

Według szefa policji w Odessie Michaela Gerke, sprawca - mężczyzna w wieku około 30 lat - został zastrzelony w tym mieście, przed multipleksem Cinergy, po strzelaninie z policją. Widzowie multipleksu, którzy wpadli w panikę, zostali ewakuowani.

Gerke dodał, że mężczyzna był znany policji oraz, że obecnie sytuacja jest opanowana. Wcześniej pojawiały się informacje o dwóch uzbrojonych napastnikach, którzy mieli jeździć po Odessie dwoma samochodami (w tym ciężarówką pocztową) i strzelać do przypadkowych osób. Nie potwierdziły się jednak te doniesienia. 

Według dotychczasowych ustaleń policji, incydent rozpoczął się od zatrzymania przez policjanta patrolu drogowego kierowcy samochodu, który jechał autostradą międzystanową I-20 w rejonie Midland do pobliskiej Odessy.

Kierowca otworzył ogień do funkcjonariusza. Następnie pojechał do Odessy i zaczął krążyć ulicami strzelając do przypadkowych osób. Gerke dodał, że najprawdopodobniej przed miejscowym sklepem Home Depot mężczyzna porzucił swój samochód i uprowadził ciężarówkę pocztową. Scigany przez policję staranował zaparkowany przed multipleksem samochód i podczas wymiany ognia z policją został zastrzelony.

Burmistrz Midland Jerry Morales oświadczył, że nic nie wiadomo o sprawcy, ani o motywach, którymi się kierował. Poinformował, że podczas wymiany ognia z napastnikiem rannych zostało trzech policjantów. Mamy nadzieję że to jedyny sprawca -dodał.

O incydencie został poinformowany prezydent Donald Trump, który śledzi na bieżąco rozwój sytuacji.

Miasta Odessa i Midland, które dzieli 32 km, położone są w odległości ok. 483 km na zachód od Dallas.

Był to już kolejny tego rodzaju incydent w Teksanie. 3 sierpnia 22 osoby poniosły śmierć w rezultacie strzelaniny w markecie sieci Walmart w mieście El Paso.