Trzy osoby zginęły w ostrych starciach w Sanie między jemeńskimi siłami bezpieczeństwa i bojownikami z najbardziej wpływowego plemienia Jemenu, którzy przeszli na stronę opozycji - podały źródła medyczne i rządowe. Do starć doszło na północy Sany, w dzielnicy al-Hasba.

Wywiązały się one przy domu szejka Sadeka al-Ahmara, szefa plemienia Haszid, do którego należy także prezydent Ali Abd Allah Salah. Ahmar ogłosił przyłączenie się do opozycji usiłującej doprowadzić do odejścia Salaha.

Zginęło dwóch zwolenników szejka Sadeka al-Ahmara, a 25 zostało rannych - podało źródło w szpitalu w Sanie.

Ministerstwo Obrony podało zaś na swojej stronie internetowej 26 sep.net, że "zastał zabity jeden obywatel, a dwóch innych odniosło obrażenia na skutek strzałów oddanych przez zwolenników szejka Ahmara".

Telewizja państwowa poinformowała natomiast, że dwóch dziennikarzy zostało postrzelonych przez członków plemienia podczas ostrzeliwania siedziby rządowej agencji prasowej Saba.

Mimo poczynionych w sobotę ustaleń prezydent odmówił wczoraj podpisania porozumienia z opozycją i przekazania władzy. Liderzy partii rządzącej podpisali dokument gwarantujący odejście prezydenta, ale on sam odmówił.