Les Hinton, szef grupy medialnej Dow Jones Co. wydającej dziennik "Wall Street Journal" i wchodzącej w skład News Corporation Ruperta Murdocha zrezygnował z zajmowanego stanowiska. To efekt skandalu podsłuchowego w Wielkiej Brytanii.

Obserwowałem ze smutkiem z Nowego Jorku jak rozwijała się sprawa "News of the World". To, że nie wiedziałem o tym co najwidoczniej zaszło, nie ma znaczenia. W zaistniałej sytuacji uważam za właściwe ustąpienie z News Corp. i przeprosić poszkodowanych przez działania "News of the World - głosi oświadczenie Hintona opublikowane przez dziennik "Wall Street Journal", wydawany przez grupę Dow Jones.

Rupert Murdoch przyjął rezygnację 67-letniego Hintona, który był również szefem News International - brytyjskiej filii News Corporation - medialnego imperium Murdocha i jednym z jego najbliższych współpracowników. Hinton szefował News International w latach 1995-2007, czyli właśnie w okresie afery podsłuchowej. Jest do tej pory najwyższym rangą członkiem kierownictwa News Corp., który zdecydował się odejść.

Wcześniej w piątek podała się do dymisji inna osoba z najbliższego otoczenia Murdocha, Rebekah Brooks, która pracowała pod kierownictwem Hintona w "News of the World".