RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jean-Paul Gaultier odszedł z Hermesa

Publikacja: Czwartek, 27 maja (08:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Projektant mody Jean-Paul Gaultier zrezygnował z funkcji kierownika artystycznego grupy Hermes po siedmiu latach współpracy. Jak poinformała w komunikacie grupa Gaultier "pragnie skoncentrować się na własnych projektach".

Od sezonu jesień-zima 2011 Gaultiera zastąpi u Hermesa Christophe Lemaire. Po raz ostatni Gaultier przygotuje kolekcję dla tej firmy na sezon wiosna-lato 2011. Zostanie ona przedstawiona w październiku 2010 roku. Hermes pragnie wyrazić Jean-Paulowi Gaultierowi uznanie za nadzwyczajny wkład twórczy w ciągu tych siedmiu lat - napisał Hermes w komunikacie.

Gaultier jest także projektantem kostiumów do wielu znanych filmów, m.in. "Piąty element" Luca Bessona.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: