James Ellison, zawodnik lubelskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda, wywalczył dziesiąte miejsce w wyścigu ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw Świata World Supersport na brytyjskim torze Silverstone. Jedyny Polak startujący w zawodach, Paweł Szkopek, nie zdołał ukończyć wyścigu.

Ellison, który po problemach technicznych w sobotniej kwalifikacji nie był w stanie poprawić swojego piątkowego czasu i ruszał z szesnastej pozycji, po starcie szybko awansował i niemal do mety toczył zacięty pojedynek z reprezentantem siostrzanej ekipy Parkalgar Honda, Portugalczykiem Miguelem Praią.

Wiedziałem, że startując z szesnastego pola, to nie będzie łatwy wyścig, ale ostateczny wynik i tak jest niezły. Wyprzedzałem kolejne maszyny i miałem już w zasięgu wzroku pierwszą szóstkę, więc gdyby nie czas stracony w sobotę, wynik mógł być naprawdę świetny - powiedział po wyścigu James Ellison.

Jedyny Polak startujący w Mistrzostwach Świata, Paweł Szkopek, walczył o miejsce w punktowanej piętnastce, gdy uślizg przedniego koła zakończył jego wyścig na dziesiątym z szesnastu okrążeń.

Ostro walczyłem z Włochem, Vito Iannuzzo. Był ode mnie wolniejszy, ale świetnie się bronił, co sprowokowało mnie do błędu i uślizgu przedniego koła podczas hamowania. Szkoda, ponieważ walczyłem o kolejne punkty - tłumaczy Paweł Szkopek.

Zmagania wygrał lider klasyfikacji generalnej, Brytyjczyk Chaz Davies.