RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Izrael: Zawaliła się trybuna w synagodze. Ponad 150 rannych

Opracowanie: Niedziela, 16 maja 2021 (19:52)

Dwie osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych po zawaleniu się w niedzielę trybuny w wypełnionej ludźmi synagodze w Giwat Zeew na Zachodnim Brzegu Jordanu - podały izraelskie służby medyczne. Do zdarzenia doszło podczas chasydzkich nabożeństw w wigilię święta Szawuot, nazywanego też żydowskimi Zielonymi Świątkami.

Izrael: Zawaliła się trybuna w synagodze. Ponad 150 rannych
Służby ratunkowe przed synagogą

Zabici to ok. 50-letni mężczyzna oraz 12-letni chłopiec. Medycy poinformowali, że opatrzono ponad 157 osób.

W synagodze obecnych było ok. 650 osób. Na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak w pewnym momencie najwyższa część zatłoczonej trybuny zapada się. Wraz z nią spadają dziesiątki osób.

Do wypadku doszło kilka tygodni po tym, jak 45 ultraortodoksyjnych Żydów zginęło stratowanych i uduszonych w ścisku przez tłum na górze Meron w Galilei podczas obchodów jednego ze świąt. 


Źródło: RMF/PAP
Tagi: Izrael

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: