Skazana na śmierć przez ukamienowanie Iranka Sakineh Mohamadi Asztiani nie została uwolniona w przeciwieństwie do tego, co twierdzi szeroka kampania propagandowa zachodnich mediów - poinformowała na stronie internetowej irańska telewizja Press-TV. Wczoraj wieczorem międzynarodowy komitet przeciwko kamienowaniu z siedzibą w Berlinie poinformował, że 43-letnia Asztiani oraz jej syn i adwokat najprawdopodobniej odzyskali wolność.

Komitet ogłosił tę informację po ukazaniu się w międzynarodowych mediach zdjęć zarejestrowanych przez Press-TV, przedstawiających Asztiani z synem w jej domu 4 i 5 grudnia.

W przeciwieństwie do tego, co twierdzi szeroka kampania propagandowa zachodnich mediów, że pani Asztiani, skazana za morderstwo, została uwolniona" zdjęcia te zostały zrobione, kiedy "ekipa produkcyjna Press-TV towarzyszyła Asztiani u niej w domu podczas rekonstrukcji zbrodni na miejscu przestępstwa - wyjaśnia Press-TV.

Asztiani została uznana w roku 2006 za winną utrzymywania "niedozwolonych stosunków" z dwoma mężczyznami i współudział w zabójstwie męża. W tym samym roku sąd skazał kobietę na ukamienowanie, chociaż wycofała ona przyznanie się do cudzołóstwa, mówiąc, że zeznanie na niej wymuszono. Amnesty International i adwokaci są przekonani, że ostatni zarzut został "dorzucony" później przez władze dla usprawiedliwienia okrutnej kary.