Ruch na greckich lotniskach wrócił do normy - strajk włoski prowadzony przez kontrolerów lotów został zawieszony. W ciągu ostatnich dwóch dni ich protest doprowadził do wielu opóźnień i kilku odwołanych lotów - poinformowały władze lotnicze.

Wczoraj wieczorem kontrolerzy ruchu lotniczego zdecydowali zawiesić prowadzony od niedzieli protest przed zaplanowanym na wtorek spotkaniem z ministrem transportu Dimitrisem Repasem. Jeśli to spotkanie nie przyniesie rezultatów przewidujemy strajk w najbliższą sobotę - oświadczył sekretarz generalny związku zawodowego kontrolerów Janis Kurmulakis.

Po decyzji sądu uznającej pierwotnie planowany 48-godzinny strajk, do którego miało dojść w ubiegły weekend, za nielegalny kontrolerzy ruchu lotniczego zdecydowali "zapewnić minimalną obsługę" przez weekend, co doprowadziło do znacznych opóźnień i trzech odwołanych lotów.

Kontrolerzy domagali się uniezależnienia od władz lotnictwa cywilnego i stworzenia oddzielnej i elastycznej organizacji zarządzającej opłatami, jakie kompanie lotnicze płacą lotniskom. Ma to pomóc dostosować się do zmian w ruchu lotniczym w Europie.