Brytyjczyk Jenson Button (Brawn GP) rozpocznie z pole position niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Malezji. Robert Kubica z ekipy BMW-Sauber wystartuje z szóstej pozycji, chociaż w kwalifikacjach był ósmy. To efekt kar, jakie wcześniej sędziowie FIA nałożyli na Niemca Sebastiana Vettela (Red Bull) i Brazylijczyka Rubensa Barrichello (Brawn GP).

Button zdobył piąte w karierze pole position, wyprzedzając Włocha Jarno Trulliego z Toyoty i Sebastiana Vettela. Niemiec został jednak karnie przesunięty o dziesięć lokat do tyłu za kraksę z Robertem Kubicą podczas GP Australii.

Polak zajął ósme miejsce w kwalifikacjach. Wystartuje jednak z szóstego miejsca, ponieważ również Rubens Barrichello z Brawn GP został ukarany. Brazylijczyk spadł z czwartej na dziewiątą pozycję za pozaregulaminową wymianę skrzyni biegów w swoim bolidzie.

Słabo spisali się kierowcy najbardziej utytułowanego zespołu w historii Formuły 1, Ferrari. Fin Kimi Raikkonen rozpocznie wyścig z 9., a Brazylijczyk Felipe Massa dopiero z 16. pozycji. Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes uplasował się na 12., a kolega Kubicy z teamu BMW Sauber, Niemiec Nick Heidfeld – 10. miejscu startowym. Posłuchaj relacji Kuby Wasiaka z redakcji Faktów sportowych RMF FM:

20. Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:36.107

Podczas Grand Prix Malezji najlepsi kierowcy świata będą mieli do pokonania dystans 310,408 km, czyli 56 okrążeń po 5,543 km. Wielka rywalizacja na torze Sepang rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.