Jenson Button wygrał Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir. To już trzecie zwycięstwo Brytyjczyka w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Sebastian Vettel, a trzecie Jarno Trulli. Roberta Kubicy znów nie ominęły kłopoty. Polak tuż po starcie zderzył się z Nickiem Heidfeldem i musiał zjechać do boksu na wymianę przedniego skrzydła. Ostatecznie kierowca BMW-Sauber dojechał na metę na 18. pozycji.

Po starcie Kubica awansował z 13. na 12. miejsce po wyprzedzeniu Fina Heikki Kovalainena (McLaren). Ale już na drugim okrążeniu toru Polak spadł na 15. miejsce i musiał zjechać do boksu na wymianę przedniego spojlera, który tuż po starcie, po kontakcie z samochodem drugiego kierowcy zespołu BMW Niemca Nicka Heidfelda, został uszkodzony. Po powrocie na tor Polak znalazł się na 18. pozycji i później przez cały wyścig nie miał szans, aby walczyć o czołowe lokaty. Posłuchaj relacji Patryka Serwańskiego z redakcji sportowej RMF FM: