Usłyszała płacz niedożywionego niemowlęcia i postanowiła nakarmić je piersią. Internauci na całym świecie chwalą postawę argentyńskiej policjantki. Jej zdjęcie robi prawdziwą furorę w internecie.

Celeste Ayala była na służbie w szpitalu dziecięcy Sor Maria Ludovica w Buenos Aires, gdy pracownicy socjalni przywieźli do placówki sześcioro rodzeństwa. Wszystkie dzieci były niedożywione. Wśród nich było niemowlę. Policjantka, która sama jest młodą mamą, zareagowała natychmiast. Zapytała personel szpitalny, czy może nakarmić niemowlę piersią. Dostała zgodę.

Całą sytuację uwiecznił na zdjęciu jej kolega z pracy, Marcos Heredia. Umieścił fotografię na Facebooku. "Chciałem upublicznić Twój gest miłości wobec dziecka, którego nie znałaś, ale nie wahałaś się zachować wobec niego jak matka. Takich rzeczy nie widuje się codziennie" - napisał.

Zdjęcie zaczęło się szybko rozchodzić po internecie. Ma już ponad 112 tys. udostępnień. Setki internautów gratulują policjantce jej postawy.

Minister bezpieczeństwa prowincji Buenos Aires Cristian Ritondo postanowił natomiast awansować Ayalę - na stopień sierżanta. "Dziękujemy za gest spontanicznej miłości, dzięki któremu to dziecko przestało płakać" - napisał Ritondo na Twitterze.


(mpw)